Dvaja naši mládežníci vyrazili do Košíc obzrieť si dejisko budúcich Majstrovstiev Slovenska žiakov a mládeže v Košiciach. V Košiciach sa uskutočnilo posledné kolo Národnej ligy mládeže a naši strelci historicky prvý raz vyrazili za účasťou na tejto prestížnej mládežníckej súťaži na opačný koniec republiky.
Výpravy sa zúčastnili dvaja naši chlapci - Nikita DVORECKÝ a Milan HELT v sprievode svojich rodičov.
Obaja chlapci štartovali v disciplíne Slávia 30. I napriek absencii trénerov sa dokázali presadiť. Nikita DVORECKÝ zvíťazil s výsledkom 284 bodov! Milanovi HELTOVI sa darilo o niečo menej, i tak dokázal s výsledkom 268 bodov obsadiť tretie miesto. Chlapci sa tak zoznámili s dejiskom budúcich M SR a mohli nám opísať prostredie.
V tejto disciplíne sa predstavil len Nikita DVORECKÝ. Výsledok 406,1 bodu priniesol Nikitovi šieste miesto. I napriek menšiemu dôrazu na túto disciplínu sa Nikita počas sezóny v tejto disciplíne zlepšil. Výsledok z Košíc síce patrí k jeho horším výsledkom, ale pri absencii trénerov predstavuje dobrý východiskový bod pred blížiacimi sa M SR.
Slávia 30 - mladší chlapci
1. miesto - Nikita DVORECKÝ - 284 bodov
3. miesto - Nikita DVORECKÝ - 268 bodov
VzPu 40 ľah - mladší chlapci
6. miesto - Nikita DVORECKÝ - 406,1 bodu
(OR) - osobný rekord
(1S) - prvá súťaž v disciplíne
(VOR) - vyrovnaný osobný rekord
autor: Ing. Lukáš JEDINÝ
Foto: kolektív ŠSK BETA 77 Holíč